Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Sensident dysponuje najnowocześniejszym urządzeniem do zabiegów z użyciem „gazu rozweselającego”.

Sedacja wziewna wywołuje fizyczne odprężenie (uspokojenie, zniesienie stresu, stan przyjemnej euforii), pozostawiając pacjenta świadomym i w kontakcie podczas całego zabiegu. Jest to doskonała metoda walki z dentofobią, szczególnie dedykowana dla małych pacjentów, którzy podczas jej stosowania często przenoszą się w bajkowy świat…

Ze względu na właściwości znieczulające może być stosowana podczas zabiegów o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu bólu. Należy pamiętać, że sedacja wziewna nie zastępuje znieczulenia miejscowego, które znosi ból o znacznym nasileniu, np. podczas leczenia głębokich ubytków czy ekstrakcji zęba. W uzasadnionych przypadkach łączy się znieczulenie miejscowe z sedacją wziewną.

 

Wskazania do stosowania sedacji wziewnej:

  • Stres, lęk przed leczeniem;
  • Obawy przed podaniem znieczulenia zarówno u dzieci jak i u dorosłych;
  • Zabiegi chirurgiczne, wszczepianie implantów;
  • Pobieranie wycisków;
  • Zabiegi higienizacyjne u bardzo wrażliwych pacjentów.

Dlatego Naszym pacjentom oferujemy Kalinox (zarejestrowany preparat medyczny). Jest on mieszaniną dwóch gazów: tlenu 50% i podtlenku azotu 50%, wdychanych przez maskę. Bezpieczeństwo dla pacjenta, jak i personelu medycznego, jest poparte licznymi i wieloletnimi badaniami klinicznymi oraz doświadczeniem stomatologów na całym świecie.

Czas inhalacji jest ściśle powiązany z długością trwania zabiegu - nie powinien przekraczać 60 minut ekspozycji na gaz. Efekty działania ustępują po upływie około 5 minut od zaprzestania wdychania Kalinox’u. Daje to możliwość precyzyjnego dawkowania niezbędnej ilości podawanej mieszaniny; gwarantuje  poczucie bezpieczeństwa, jak i szybki powrót do stanu sprzed sedacji.

slogan-stopka

SENSIDENT

ul. Erazma z Zakroczymia 10
03-185 Warszawa (Tarchomin)


tel.: 504 164 294,  22 370 25 30
recepcja@sensident.pl

pon-pt: 14.00-20.00,  sob: 09.00-13.00

(obowiązują zapisy telefoniczne)